arge

Arge LabaratuvarıTasarlanan Ürünlerinizin doğrulanması için yapılması gereken işlemler ,Ürün seri üretime geçmeden yapılacak standandart ve kalite testlerinizi gerçekleştirin ve böylece maliyet zaman ve personel kayıplarınızı minimize indirin. Avrupada ilk önce tasarlanan bir ürün , standartlara uygun olarak doğrulanır . PTC ürün test firması gibi 3. Taraf laboratuvarlarda test işlemi gerçekleştirilir


Mesela;

Aydınlatma ürünlerinizin plastik aksamlar Ürettiğiniz yalıtkan nitelikli ürünün IEC 60112, IEC 60238, IEC 60309-1, IEC 60320-1, IEC 60335-1 standartlarının gerektirdiği kıriterlere uygunluğunun tespiti için yapılan yalıtkanlık ve dayanım (CTI, Comparative Tracking Index ve PTI, Proof Tracking Index) testlerini bu cihaz ile yüksek güvenlik ve doğrulukla gerçekleştirebilirsiniz.


PTC Ürün test firmamız akreditayonlu olarak TS EN 60112 standartına uygun olarak malzemenin dış ortamdan kaynaklı kirlenme derecesi CTI (Comparative Tracking Index) ve PTI (Proof Tracking Index) değerlerini tespit edebilmektedir.


Yalıtkan malzemenin kullanımları esnasında zamanla üzerinde tortu ve kirlenme meydana gelebilmektedir. Bu tortu ve kirlenme yüksek potansiyel farkı altında iletken hale gelerek track oluşumuna neden olur. Bu nedenle tracking test adıyla daha yaygın bilinen yalıtkanlık testi, yüksek potansiyel farkı altında çalışacak ürünler için yapılması gereken bir testtir.


PTC Ürün test firmamız TS EN 60695, TS EN 60112, UL 746A, ASTM D3638 standartlarını Ürünlerinizin Ar-ge alanında tüm testlerini gerçekleştirebilir.