Ptc Test ve Belgelendirme | CE Belgesi Cb Belgesi Arge Laboratuvarı.

Arge Laboratuvarı
 

PTC Ürün test ve Belgelendirme Kuruluşumuz, AR-GE mühendisleri ile ilgili yapılan çalışmalarda Türkiyede her yıl yeni standart ve projeler ile hedeflerini gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktadır.

 

PTC Product testing and certification organization, our R & D engineers with studies conducted about is proud to achieve their goals every year with new standards and projects in Turkey.

 

Makina Mühendisliği, Elektrik elektronik Mühendisliği, Kimya Mühendisliği alanlarında yapılan çalışmalar büyük önem arz etmektedir.

Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Engineering, Chemical Engineering studies are of great importance.

 

Özellikle Ortadoğu’da ihracat esnasında istenilen Belgelerin yayınlanması için gerek olan test standartlarını AR-GE PTC birimimiz başarı ile gerçekleştirmektedir. Mesela Suudi arabistan Gümrüğünün istediği Aydınlatma sektöründe, Saso Enerji Label , IECEE Certificate , Sabir Shipment Certificate ve CoC Konularında oldukça tecrübe sahibidir. Musluk ve duş başlıklarında Enerji Etiketi konusunda da Dünyada full testleri yapabilen ilk Türk Laboratıvarı olma heyecanını yaşamaktadır. Saso 2655, Saso 2656 standartlarına göre Lavabo mutfak ve banyo grubunda kullanılan armatürlerde ( Musluk, duş başlığı vs.) ürünün ömür testlerini 500.000 kez test yaparak enerji etiketini yayınlayan tek akrediteli laboratuvarız.


 
Tasarlanan Ürünlerinizin doğrulanması için yapılması gereken işlemler ;
Ürün seri üretime girmeden önce ürün standardını belirlenmesi ve kalite testlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Böylece maliyet zaman ve iş gücü kayıpları minimuma indirilebilir. PTC Ürün Test ve Belgelendirme Laboratuvarı olarak 3. taraf test işlemleri bağımsız olarak gerçekleştirilir.


Örneğin;


Aydınlatma ürünlerinin plastik aksamları, yalıtkan nitelikli ürünün IEC 60112, IEC 60238, IEC 60309-1, IEC 60320-1, IEC 60335-1 standartlarının gerektirdiği kriterlere uygunluğunun tespiti için yapılan yalıtkanlık ve dayanım (CTI, Comparative Tracking Index ve PTI, Proof Tracking Index) testlerini, yüksek güvenlik ve doğrulukla gerçekleştirebilirsiniz.
  PTC Ürün Test ve Belgelendirme Laboratuvarı olarak akrediteli TS EN 60112 standardına uygun, malzemenin dış ortamdan kaynaklı kirlenme derecesi CTI (Comparative Tracking Index) ve PTI (Proof Tracking Index) değerlerini tespit edebilmektedir.
  Yalıtkan malzemelerin kullanımı sırasında zamanla üzerinde tortu ve kirlenme meydana gelir. Bu tortu ve kirlenme yüksek potansiyel farkı altında iletken hale gelerek track oluşumuna neden olur. Bu nedenle tracking test adıyla daha yaygın bilinen yalıtkanlık testi, yüksek potansiyel farkı altında çalışacak ürünler için yapılması gereken bir testtir.
PTC Ürün Test ve Belgelendirme Laboratuvarı TS EN 60695, TS EN 60112, UL 746A, ASTM D3638 standart kapsamında ürünlerinizin tüm testleri gerçekleştirilebilir.