CB Deney Belgesi | PTC akredite Laboratuvar | Türkiye

CB Belgesi ;

 

Uluslar arası IECEE elektrik elektronik kurumuna bağlı gerekli dokümantasyon ve denetimi geçirmiş NB kuruluşunun altında testleri yapabilen TÜRKAK akreditasyonlu kurumların sistemde yayınlandığı bir uluslar arası sertifikadır. PTC Laboratuvarı İsviçre ve Almanya NB olmak koşulu ile bir uluslar arası CB Laboratuvarıdır. Aydınlatma ve Makina konusunda tecrübeli mühendis kadrosu ile gerekli standartlara göre elektriksel güvenlik testlerini yaparak CB Deney belgesi yayınlanabilen ilk Türk laboratuvarıdır. 2020 yılında Güncel CB Belgesi konusunda mesela Almanya ihracatı , Dubai ihracatı , Kanada ihracatı , Amerika ihracatı Suudi arabistan ihracatında Ayrınlatma ve elektrikli ev aletlerinde genel olarak CB Deney belgesi ve CB Belgesi şart koşmuştur. Özellikle suudi arabistan ihracatında CB Belgelendirme tek başına yeterli olmayıp IECEE Tanıma sertifikasından sonra saso belgesi istediği yönetmelik gereli yürürlüğe girmiştir.

CB Deney Belgesi , CB Deney belgelendirme , IECEE Test raporu ve IECEE Certificate 

IEC Standards operated by the IECEE göre Akredite Edilmiş Ptc Ürün test ve Belgelendirme firmamız Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) sistemine (IECEE) göre Akredite Olmuştur.

CB Nedir? Aydınlatma CB Belgesi Nasıl Alınır , Makina CB Belgesi 

 

           CB Tam Sertifikasyon Şeması, IECEE CB Programının bir uzantısıdır. Genel üretim hattının ilk test / sertifikalandırma ile sürekli uyumlu olmasını sağlayan fabrika gözetimi ve yeniden test işlemlerini içerir.

LED lerde Elektrik Enerjisi Verimliliği

 

           Led Modüllerde CB ve IECEE sertifikası 2019 yılından sonra Saudi arabistan tarafında zorunlu hale gelmiştir.

IEC 62031 Led standartına göre IECEE test raporu ve CB sertifikası tarafımızca hazırlanır , Daha sonra EER sertifikası hazırlanır . Hazırlanan bu sertifika ürünlerin avrupa IECEE sistemine ve CB şemasına uygun olduğunu gösterir. Daha sonra SASO 2870 ve SASO 2902 standartlarına göre yapılacak olan test raporundan sonra Led modüllerinize EER etiketi alabilirsiniz , Her yıl düzenlenecek olan bu işlem Dünya markaları arasına girmek için kaçınılmaz bir fırsatır.

 

IECEE Nedir?

 

Elektroteknik Ekipman ve Bileşenler için IEC Uygunluk Değerlendirme Programları Sistemi IECEE, IEC Uluslararası Standartlarına dayanan çok taraflı bir sertifikalandırma sistemidir. Üyeleri, dünya çapındaki ulusal seviyelerde sertifikasyon veya onay almak için test sonuçlarının karşılıklı tanınması (karşılıklı kabul etme) ilkesini kullanır.

 IECEE Planları, evlerin, ofislerin, atölyelerin, sağlık tesislerinin diğerlerinin yanı sıra bileşenlerin, cihazların ve ekipmanların emniyetini, kalitesini, verimliliğini ve genel performansını gösterir. Toplamda, IECEE 23 kategoride elektrikli ve elektronik ekipman ve test hizmetleri sunmaktadır.

 

          PTC laboratuvarı CB Programı kapsamında testler yapmak için IEC tarafından bir CB Test Laboratuvarı olarak tanınır. Ekipmanınızın müteakip CB Şeması sertifikası için gereken tüm test ve prosedürleri uyguluyoruz:

Uygulanabilir IEC standartları tanımlama

CB Programı kapsamında elektriksel güvenlik testleri

TRF formatında test raporu verilmesi

Raporun belgelendirme kuruluşu ile işlenmesi

PTC Laboratuvarı, 6 yılı aşkın bir süredir elektrik ve elektronik endüstrisi ile çalışmaktayız.

CB Belgesinin Yararları Nelerdir?

• CB belgelendirme sistemi içerisinde olan 50 civarında üye ülkenin Belgelendirme Kuruluşlarından ilave deney gerektirmeden, o ülkelere ait belgeleri almak için kullanabilmesi,

• CB belgelendirme sistemi içerisinde olan ülkelerde, belgelendirmelerde ek deney gerekmediği için diğer müracaatlara göre öncelik verilmesi,

• CB belgelendirme sistemi içerisinde olan belgelendirme kuruluşlarından, belge almak amacıyla ve müşteriyle irtibatta kullanılabilmesi

 

Elektrikli ve elektronik cihazların ve parçalarının güvenliğini kapsayan CB test raporları ve belgeleri, uluslararası bir sistem olan IECEE CB Planı ile karşılıklı tanınırlar. IEC CB, uluslararası (IEC) standartlarının kullanımına dayanan, katılımcı ülkeler ve belgelendirme kurumları arasındaki çok yönlü bir plandır. İmalatçıların, sahip oldukları Ulusal Belgelendirme Kurumu (NCB) tarafından verilmiş CB belgesi ile, başka bir ülkedeki NCB'den belge almalarına olanak tanır. 

PTC ürün Test Ve Belgelendirme Firmamızın CB Belgesi ve test için Hangi Alanda akredite olduğunu görebilirsiniz;

 1. Kablolar ve kordonlar

 2. Piller

 3. Cihazlar için anahtarlar

 4. Ev tipi elektrikli aletlerin otomatik kontrolleri

 5. Medikal amaçlı elektrikli aletler

 6. Bilişim ve ofis ekipmanı

 7. Aydınlatma

 8. Ölçüm aletleri

 9. Elektrikli oyuncaklar

 10. Taşınabilir aletler

 11. Ev tipi benzeri aletler

 12. Elektronik

 13. Eğlence

 14. Güvenlik transformatörleri ve benzeri cihazlar

 15. Kurulum aksesuarları ve bağlantı cihazları

 16. Kurulum koruma ekipmanı

 17. Düşük voltaj, yüksek güç anahtarlama ekipmanı, 

 18. Makina CB Belgesi ve LVD Testleri

                                                 PTC Test, ÜRÜNLERINIZ IÇIN GLOBAL PAZAR ERIŞIMI SAĞLAR

Uzman ekibimiz, değer katmak ve güvenli ve güvenilir ürünler sunmanıza yardımcı olmak için tüm ürün geliştirme döngüsü boyunca sizinle birlikte çalışır. PTC Test teknik uzmanları, güncel ve değişen ihtiyaçlar hakkında güncel bilgiler sağlayan uluslararası danışma kurullarına ve standart geliştirme faaliyetlerine aktif olarak katılmaktadır. Saudi Arabistan standartlarına göre ülkeye giriş izni alınabilmesi için IECEE Certificate alınması gerekmektedir. Ürünlerinizin IECEE test raporu ve CB belgesi alındıktan sonra yazılım sistemden alığınız IECEE certificate ile gümrük işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon İşbirliği (ILAC)
Uluslararası Akreditasyon Forumu (IAF)
Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) ve IEC Uygunluk Değerlendirme Sistemleri


2019 Yılından sonra Suudi arabistan hükümeti 2030 vizyonu gerçekleştirmek için suudi arabistan gümrüğünde hemen tüm aydınlatma Ürünleri için IECEE akrditeli test raporu ve CB Belgesi istemektedir. Ürünlerinizin kalitesini Uluslar arası laboratuva işbirliği , Uluslar arası akreditasyon formu veya uluslar arası elektroteknik komisyonundan yetki almış PTC Ürün test ve belgelendirme firmamız gibi kuruluşlardan sertifikalar istemektedir. Bu sertifikalara sahip olmadan ve ürünlerinizin kalitesini CB

 

Sertifikası ile donatmadan kesinikle yükleme yaparak ihracat yapılmaması gerektiğini bildirmek isteriz.


PTC laboratuvarımızın IECEE ,IEC ve CB alanlarındaki kapsam standartları ;


IEC 60204-1+A1   (Makina CB Belgesi Türkiyede Tek Yetkili Laboratuvardır)
IEC 60598-1          ( Aydınlatma CB Belgesi)
IEC 60598-2-1       (Sabit Aydınlatma CB Belgesi)
IEC 60598-2-4       
IEC 60598-2-2 
IEC 60598-2-3+A1+AC
IEC 60598-2-5
IEC 60529
IEC 60695-10-2
IEC 60695-2-11
IEC 60695-11-5 
IEC 60112
IEC 62031
IEC 61347-1
IEC 60068-2-75
IEC 60335-1        ( Elektrikli ev aletleri CB Belgesi)

Pompa CB Belgesi , Pompa CB Belgesi Nasıl alınır,  Pompa Ce Belgelendirme ,Pompa Yetkili laboratuvar

Dalgıç Pompalarda, paletli pompalar, diyaframlı pompalar, salyangozlu pompalar, radyal akışlı pompalar, periferik pompalar ve daha pek çok çeşitte pompa tiplerinde Cb Belgesi gereken ihracatlatlarda Türkiyede tek yetkili olarak PTC laboratuvarıdır.

Pompalarda CB Belgesi almak istiyorsanız hızlı ve güvenilir laboratuvarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

IECEE ve CB sertifikası üreticiler test raporlarını ve sertifikalarını aldıktan sonra hedefledikleri ülkelerde ihracat yapmak için pazara giriş işlemlerini gerçekleştirebilirler .Böylece Bu pazara yasal bir erişim olmadığını kanıtlamış olurlar .
 

PTC ürün test ve Belgelendirme firmamız Uluslar arası IECEE ve IEC , CB Belgesi alanında tam yetkilidir.

Bu konuda her türlü sorularınız için lütfen bizimle iletişime geçeblirsiniz.