SaSo BeLgEsi nedir nasıl alınır. | SaSo BeLGesi | الهيئة السعودية للم

SASO Energy Efficiency Label Registration ( EER )

Suudi Standartları, Metroloji ve Kalite Organizasyonu (SASO), bazı elektrikli ve elektronik (EE) ürünler için yeni Enerji Verimliliği Etiketleme Düzenlemelerini duyurdu. Üreticiler ve ithalatçılar, ürünlerinin Güney Arap pazarına girmeden önce yeni düzenlemelere uygun olmasını sağlamalıdır.

Yeni Enerji Verimliliği Etiketleme Düzenlemeleri (EER), aşağıdaki ürünlerde görüntülenecek olan enerji verimliliğini gerektirir:

Buzdolapları (buzdolabı ve / veya dondurucu işlevi dahil)

Klimalar

Çamaşır makineleri

Elektrik motorları

Aydınlatma ürünleri

SASO BELGESİ İHRACAT UYGULAMALARI

SASO Suudi Arabistan tarafından ihracatta aranan belgeler şunlardır:

  • Ticari fatura

  • Menşe Şehadetnamesi

  • Konşimento

  • Sigorta belgesi (Eğer ihracatçı tarafından sigortalanmışsa)

  • Yükleme listesi

Bunların dışındaki belgeler isteğe bağlı olup, ithal edilecek ürüne ve ithalatçı ile yapılan anlaşmaya göre değişebilmektedir.

Türkiye den ve Tüm dünyadan Suudi Arabistan ihracatında Arabistan Limanlarında (Dammam , Riyadh ,Jeddah , Medinah ) istenen SaSo standart organizasyonu kuralları gereği zorunlu tutulan bir belgedir. Belge alınabilmesi için Öncelikle test raporları olmayan veya herhangi bir kalite standartları gereği test yapılmayan ürünlerin laboratuvarımızda ( Saso Standartlarına göre) test yapılması zorunludur. Test işlemlerinden sonra gerekli evraklar temin edildiğinde hızlı bir şekilde yayınlanan bu belge Exporter ve İmporter arasında ihracat bütünlüğü ve olası sorunları kaldıran kurumsal kimlik açısından üretilen ürünü son kullanıcıya ulaşmadan hataları düzelten bir belgedir.

Bu sebepten dolayı 3 iş günü içerisinde tüm işlemlerinizi bitiren ve Saso CoC Belgenizi yayınlayan Ezhar Kurumsal Kalite firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Ezhar Kurumsal Türkiye’den Suudi Arabistan ihracatı yapan firmaların sayısının, %80 kadar Pazar payına sahip olmanın gururunu yaşamaktadır.