top of page

HAKKIMIZDA

             PTC Ürün Test ve Belgelendirme Sanayi Ticaret Limited Şirketi olarak 2016 yılının Ağustos ayında İstanbul Ticaret Odası 44796-5 numaralı kaydı ile İstanbul – Pendik ilçesinde kurulmuştur. Şirketimizin kuruluş amaçları arasında test ve belgelendirme işlemleri yer almaktadır. Bu hedefle şirket ünvanımız olan PTC ingilizce Product Test Centre ( Ürün Test Merkezi) kelimelerinin baş harflerinden esinlenerek global bir marka haline gelmiştir. Logomuzda yer alan çift başlı kartal Türklüğün, gücün ve liderliğin sembolü olarak logomuzda bulunmaktadır. Tamamen yerli ve öz sermaye ile kurulan PTC Ürün Test ve Belgelendirme faaliyet gösterdiği her alanda öncü ve lider olarak söz sahibi olmayı hedeflemiştir.

            Kuruluş sonrası Elektriksel Güvenlik Testleri (LVD) alanında makine , küçük ev aletleri ve aydınlatma ürünlerinin test işlemlerini yapmaya başlamak için ekipman ve personel alımıyla atılımlarını başlatan PTC, ilk olarak ISO 17025 Laboratuvar Akreditasyonu için çalışmalarına Pendik-Kurtköy’de bulunan ilk adresinde laboratuvar faaliyetlerine başlamıştır. 2017 yılının ilk yarısında laboratuvar koşullarını iyileştirmek ve iş hacmini büyütmek için İstanbul-Tuzla’da bulunan şu an ki mevcut adresine taşınmıştır. Bu süreçte test faaliyeti ve altyapı yatırımlarına hız veren PTC, bundan  1 yıl sonra Eylül 2018’de TÜRKAK tarafından ISO 17025 akreditasyonuna sahip olmuştur. Laboratuvar faaliyetlerine hız kesmeden devam eden PTC, bu alanda en iyi, en doğru, en güvenilir hizmeti verebilmek için her zaman elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. Bu süreçte artan pazar ihtiyaçları ve büyüme hedefleri doğrultusunda Basınçlı kaplar ve kaldırma iletme makinalarının periyodik kontrolleri için PTC Muayene Departmanı kurulmuştur. Bu departmanın kurulumu ile 2019 yılı son çeyreğinde TÜRKAK tarafından ISO 17020 akreditasyonu almaya hak kazanılmıştır.

            Laboratuvar faaliyetlerini daha ileriye taşımak bu alanda bir marka olmak amacıyla, global bir atılım olan IECEE CB Test Laboratuvarı olmak için tamamen yerli ve öz sermayesiyle büyük yatırımlar yaparak 2020 yılının ilk çeyreğinde IECEE tarafından küçük ev aletleri, makine ve aydınlatma ürünleri kapsamında CB test Laboratuvarı olmaya hak kazanmıştır.

            PTC Ürün Test ve Belgelendirme özellikle aydınlatma ürünlerinde Türkiye’de hiçbir laboratuvarın yapamadığı kadar çok testi bir arada yapabilme kapasitesine sahip tek laboratuvardır. Özellikle ihracatçıların test ve belgelendirme taleplerini hızlı ve doğru bir şekilde cevaplayabilmek için ülkelerin gereksinimlerine göre kapsam çalışmaları yapmaktadır. Bu bağlamda bünyesinde fotometrik ölçümleri, enerji verimliliği testlerini, ömür testleri ve LVD testlerini aynı anda bulundurmaktadır.

            Ayrıca Türkiye’de sıhhi tesisat ürünlerine akredite test yapabilen ilk ve tek özel deney laboratuvarıdır. Bu testler için kullanılan test cihazları tamamen PTC mühendisleri tarafından geliştirilmiş ve yapılmıştır.

PTC Ürün Test ve Belgelendirme olarak hizmetlerimizi Bağımsızlık, Tarafsızlık ve Gizlilik ilkelerine bağlı kalarak en yüksek kalitede vermekteyiz.

           Laboratuvar ve Muayene hizmetleri sonuçları tamamen objektif delillere dayanılarak şeffaf bir şekilde gerçekleşmektedir. Bunun için oluşturduğumuz güçlü kalite yönetim sistemi laboratuvar ve muayene departmanı ile birlikte bir lokomotif gibi işlemektedir.

Türkiye’de laboratuvar hizmetlerinde çoğu konuda öncü ve lider olan firmamız sizlere daha iyi hizmet verebilmek için her geçen gün kendini yenilemekte ve geliştirmektedir.

bottom of page